Červenec 2018

TD - Komu dát místo v srdci

31. července 2018 v 15:00 Téma týdne

Výsledek obrázku pro castiel cute smile gif

Srdce si můžeme představit v mnoha podobách. Můžeme si jej představit jako samotný orgán, který nás drží při životě, či si jej můžeme představit jako místo, kam ukládáme lidi, které máme rádi. Já si srdce představuji jako drobnou, bijící červenou věc, která udržuje mé tělo v chodu a zároveň mě udržuje při smyslech.

Zelená míle

28. července 2018 v 16:26 Recenze

Výsledek obrázku pro zelená míle stephen king

Název: Zelená míle

Originální název: The Green Mile

Autor: Stephen King

Žánr: Román

Počet stran: 346

Vydání: Beta-Dobrovský 2008


Oficiální anotace: V roce 1932 se Ameika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici cold mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná - ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu...

Vražda v Orient Expresu

27. července 2018 v 12:02 Recenze

Výsledek obrázku pro vražda v orient expresu agatha christie recenze

Název: Vražda v Orient Expresu

Originální název: Murder on the Orient Expres

Autor: Agatha Christie

Žánr: Detektivní román

Počet stran: 251

Vydání: Euromedia 2017


Oficiální anotace: K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient Expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí...

Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Rachett, ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá - a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran.

TD - Kde se stala chyba

23. července 2018 v 12:06 Téma týdne
Výsledek obrázku pro castiel smile gif

Otázku " kde se stala chyba" si můžu položit v mnoha případech. Tak například současný stav tady u nás v Evropě. Německo připravuje své obyvatele na krizové situace, mnoho obyvatel se začíná bát a ptát se sebe sama na to, zda bude válka či nikoliv, cestovní ruch ve Francii, Německu, Anglii neustále klesá, každý druhý člověk se vás ptá, zda podporujete migranty či nikoliv (setkala jsem se i s takovým případem, kdy se mě zeptali zda chci válku pro Evropu nebo ne) a v neposlední řadě tu jsou i hrozby a strašidelné příběhy, kdy vám je řečeno, že je Evropa ztracená, že za chvíli budeme všichni věřit jenom v jedno náboženství, všude bude vládnout chaos atd.

Nechce se mi to tady moc rozebírat, protože tomu přeci jen ani já moc nerozumím a k tomu všemu bych pak byla akorát jenom naštvaná a připomínala si zbytečně fakt, že situace nejen u nás ale i v celém světě je nepochopitelná a padlá na hlavu.


Filmové citáty #1

18. července 2018 v 16:47 Filmové citáty


Forrest Gump (1994)

Drama / Komedie / Romantický

USA / 142 minut

Výsledek obrázku pro forrest gumpZrovna nedávno jsem si říkala, že by nebyl zase až tak špatný nápad začít zveřejňovat krátké články s citáty z filmů. Bohužel jsem ale nevěděla, jak dané články zpracovat a hlavně s jakým filmem začít. Nakonec se ale nápad přeci jen objevil. V článku naleznete jak citáty z filmu, které se mi zalíbili svou jednoduchostí a krásou, tak i ty, které mě v momentě pořádně rozesmáli.


Téma týdne - Můžu nebo musím ?

16. července 2018 v 17:56 Téma týdne

Výsledek obrázku pro castiel funny gif

Otázku "můžu nebo musím" si v poslední době chtě nechtě kladu velmi často. Dalo by se tedy říci, že se jedná o velmi příhodné téma, u kterého mi rozhodně nebude dělat problém napsat během pár minut smyslu plný článek :) :D


Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl první)

15. července 2018 v 17:58 Recenze

Výsledek obrázku pro ostrovy krásy lásky a lidojedů site:blog.czNázev: Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl první)

Autor: Miloslav Stingl

Počet stran: 283

Žánr: cestopis

Vydání: Jota 2011


Oficiální anotace: Bájné ostrovy Jižního Pacifiku vždy jitřily fantazii Evropanů. Jen někteří tam však skutečně dorazili, aby mohli obdivovat krásu polonahých žen, západ slunce nad ševelícími plážemi, ale třeba i řezbářské nebo tetovací umění Polynésanů. Čechem jemuž se to v mnohém splnilo (ještě před nástupem globalizace) je entolog Miloslav Stingl, žijící legenda cestopisné literatury. "Je ještě na světě něha? Je ticho, nepřerušený tok štěstí, je ještě na světě ráj? Ráj na světě.. Říkají, že je. Že existuje! Entograf ho nazývá Polynésií. A zeměpisec ostrovy jižních moří," napsal Miloslav Stingl v úvodu beznadějně rozebrané knihy z roku 1974. Aktualizované a komentované vyprávění o krásách a tajích Tahiti, Samoy, Nového Zélandu, Markéz či Velikonočního ostrova přináší nejen klasické a brilantní Stinglovy postřehy, upevněné odbornou erudicí, ale i zcela nové pasáže věnované dalšímu polynéskému fenoménu: lidojedství.

Věděli jste, že novozélandští Maoři si z lidských kostí vyráběli dokonce i kolíčky na prádlo a flétničky? Že Markézané, tetovaní od hlavy až k patě, si lidské maso doslova zamilovali? A že na ostrově Rapa Nui - plném mýtických soch moai - existuej i jeskyně Ana Kai Tangata, což neznamená nic jeiného nežli Jeskyně kanibalů?

O tom všem vypráví pan Stingl, již osmdesátisedmiletý, v Ostrovech krásy, lásky a lidojedů.


Téma týdne - Když se nedaří

12. července 2018 v 18:01 Téma týdne

Výsledek obrázku pro sad castiel gif

Tímto článkem nechci nějak naznačovat, že by se mi v poslední době nijak nedařilo, právě naopak. V poslední době se mi zdá, že se vše začíná obracet k lepšímu, zdravotní stav se pomalu ale jistě lepší, řidičský průkaz se mi posunul z října na květen (čistě na mou obhajobu, důvodem není alkohol či jiný trestný přestupek, ale dlouhodobé zdravotní problémy, kvůli kterým jsem si řidičák nemohla udělat ;) ) a tak dále a tak dále. Bohužel, je ale všeobecně známo, že jakmile se vám začne dařit jedna věc, něco jiného se vám naopak s velkou pompou sesype.


Dívka, která se dotkla nebe

10. července 2018 v 12:42 Recenze
Výsledek obrázku pro dívka která se dotkla nebe recenze

Název: Dívka, která se dotkla nebe

Originální název: The girl who touched the sky

Autor: Luca Di Fulvio

Žánr: Historický román

Počet stran: 629

Vydání: Euromedia 2014Oficiální anotace: Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy se rozvijí fascinující panorama života..


Chlapec v pruhovaném pyžamu

8. července 2018 v 15:46 Recenze
Výsledek obrázku pro chlapec v pruhovaném pyžamu recenze


Název: Chlapec v pruhovaném pyžamu

Originální název: The Boy in the Striped Pyjames

Autor: John Boyne

Žánr: Historický román

Počet stran: 184

Nejnovější vydání: Slovart (2017)


Oficiální anotace: Brunovi se nechce opouštět starý dobrý pokojíček, školu a kamarády v Berlíně a stěhovat se do nového, osamělého a ponurého domu v tajemném místě jménem Aušvic. Jenomže Fíra, nadřízený Brunova tatínka, tak rozhodl a devítileté děti do podobných záležitostí nemají co mluvit. S kým si tady ale Bruno bude hrát? Z okna vidí jen vysoký plot a za ním občas podivné lidi, kteří všichni nosí pyžamo - i přes den! A pak se jednoho dne seznámí se stejně velkým Šmuelem.


Téma týdne - Můj životní cíl

7. července 2018 v 18:47 Téma týdne

Výsledek obrázku pro životní cíl

Přiznám se,že ani ve snu by mě nenapadlo,že můj první článek na blogu bude zrovna článek "téma týdne - životní cíl",ale zase na druhou stranu všechno je jednou poprvé ne? :)

Něco málo na začátek

5. července 2018 v 11:24 O autorce blogu

Výsledek obrázku pro misha collins hello

Ahojte,vítám Vás na svém blogu!

Jednoduše řečeno jsem knihomolka tělem i duší a s knížkami jsem prakticky vzato vyrostla. Mezi mé nejoblíbenější knižní žánry patří především fantasy, sci-fi a detektivky, ale pro zpestření ráda sáhnu i po nějakém tom cestopisu či autobiografii.