TD - Kde se stala chyba

23. července 2018 v 12:06 |  Téma týdne
Výsledek obrázku pro castiel smile gif

Otázku " kde se stala chyba" si můžu položit v mnoha případech. Tak například současný stav tady u nás v Evropě. Německo připravuje své obyvatele na krizové situace, mnoho obyvatel se začíná bát a ptát se sebe sama na to, zda bude válka či nikoliv, cestovní ruch ve Francii, Německu, Anglii neustále klesá, každý druhý člověk se vás ptá, zda podporujete migranty či nikoliv (setkala jsem se i s takovým případem, kdy se mě zeptali zda chci válku pro Evropu nebo ne) a v neposlední řadě tu jsou i hrozby a strašidelné příběhy, kdy vám je řečeno, že je Evropa ztracená, že za chvíli budeme všichni věřit jenom v jedno náboženství, všude bude vládnout chaos atd.

Nechce se mi to tady moc rozebírat, protože tomu přeci jen ani já moc nerozumím a k tomu všemu bych pak byla akorát jenom naštvaná a připomínala si zbytečně fakt, že situace nejen u nás ale i v celém světě je nepochopitelná a padlá na hlavu.Pokud bych se měla na chvíli zastavit u pojmu náboženství, tak můžu s klidem říci, že s ním byl problém už od samého začátku. Tedy alespoň takový je můj názor a pohled na věc. Já sice nejsem věřící, ale nikdy nepochopím, proč musí každá oblast věřících neustále povyšovat své náboženství nad ostatními. Neodsuzuji nikoho, kdo je věřící, ale dle mého názoru by možná i bylo na světě lépe, kdyby každý zůstal u svého náboženství a nepovyšoval se nad ostatními. Bohužel skutečnost, zda by to tak bylo opravdu lepší či nikoli se už asi nejspíš nedozvíme.

Poslední oblast, na kterou bych se chtěla v mém článku zaměřit, je životní prostředí.

Počet lidí na naší planetě neustále roste. Bohužel čím dál víc lidí si neváží životního prostředí a ostatním je to naopak úplně jedno. Jen pár lidí oproti většině se snaží životní prostředí chránit. Nepohazují věci po ulicích a třídí odpadky. Někteří idé říkají, že by bylo fajn vydat zákon, aby v ulicích bylo čisto a lidé třídili odpadky, ale dle mého názoru by se tak jako tak našlo pár idiotů, kteří by to tak jako tak dělali i nadále.

V mém okolí si myslím, že není až tolik skládek, kterých je jinde nesčetně, dokonce i tam, kde je napsáno "zákaz skládky"! Odpadky by se měly skladovat pouze tam, kde víme, že výpary, špína a další nebudou nikomu vadit a že nehrozí prosakování do půdy, která je obdělávána. Ale uskutečnění těchto kroků záleží jen na nás.

Myslím,že všechny změny, které člověk udělal, byly mnohdy zbytečné. V té době se mu to zdálo v pořádku, ale příroda nám vše zúročí a pak vrátí, jenže v jiné době - například povodněmi. Lidé nemohou přestat ovlivňovat a přetvářet krajinu. Nesmějí však zapomínat, že krajina je velmi složitý a citlivý systém a že také oni sami jsou jeho součástí.

Překročí-li člověk svými zásahy do krajiny únosnou míru a naruší v ní rovnováhu jednotivých složek, dojde k problémům, případně i k nevratným změnám v prostředí, což může vést k ohrožení rostlin, živočiců a nakonec i člověka.

Země není jenom na jedno použití!! :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle Rosie Michelle Rosie | Web | 23. července 2018 v 17:34 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Země nám dovolila se zrodit a žít na ní a oplácíme jí to pěkným svinstvem. Nakonec ale na všechno doplatíme jen my sami, Země tu bude i bez lidí. Jen škoda, že si to prostě lidi neuvědomují, nechtějí uvědomit a nebo je jim to prostě jedno. Je škoda, že jen hrstka bojuje za celý svět a zbytku je to lhostejné. Doufám, že se to změní a že se té změny dožiju.

2 zamotana zamotana | Web | 24. července 2018 v 13:33 | Reagovat

S celým článkem souhlasím, ale přístup většiny lidí je bohužel odlišný. Nedokáží si představit, co svým chováním ohrožují, protože se domnívají, že se jich to netýká. Taky se jich to přímo netýká, ale důsledky jejich činů se jednou určitě dostaví. Země tu taky nebude navěky, ale měli bychom se chovat tak, abychom její životnost ještě více nezkracovali. :)

3 Janinka Janinka | E-mail | Web | 25. července 2018 v 21:11 | Reagovat

Mě hlavně pálí nepořádek v ulicích. Všechno ale záleží na lidech a jejich mentalitě. Jsem nadšená z českých vesniček, kde nenajdu na zemi ani nedopalek...

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. července 2018 v 14:21 | Reagovat

Ve všem souhlasím, ale hlavní je zřejmě výchova od počátku, v rodině. Dokud tam nemají  děti základ, nevidí vzor je to v háji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama