Téma týdne - Když se nedaří

12. července 2018 v 18:01 |  Téma týdne

Výsledek obrázku pro sad castiel gif

Tímto článkem nechci nějak naznačovat, že by se mi v poslední době nijak nedařilo, právě naopak. V poslední době se mi zdá, že se vše začíná obracet k lepšímu, zdravotní stav se pomalu ale jistě lepší, řidičský průkaz se mi posunul z října na květen (čistě na mou obhajobu, důvodem není alkohol či jiný trestný přestupek, ale dlouhodobé zdravotní problémy, kvůli kterým jsem si řidičák nemohla udělat ;) ) a tak dále a tak dále. Bohužel, je ale všeobecně známo, že jakmile se vám začne dařit jedna věc, něco jiného se vám naopak s velkou pompou sesype.Jedná se o rodinné trable, které jsou v posledním týdnu na rozvrhu každý den. Popravdě řečeno, s mojí rodinou nevycházím už delší dobu. Začalo to na základní škole, kdy jsem chtěla začít chodit na hodiny piána. Jak už tomu tak bývá, argument vysvětlující důvod proč nemůžu chodit na hodiny piána byl zcela jednoznačný a prostý.."piáno tě v budoucnu neuživí mladá dámo a navíc ten příšerný kravál"..tím byl sen o hraní na piano ta tam. Nic se nezměnilo ani v deváté třídě, kdy jsem si přála odjet do prahy a vystudovat školu, která by byla zaměřená na egyptologii, argument byl opět jednoznačný.."nejdřív piano a teď studování takové blbosti? a navíc, podívej se jak je to daleko..myslíš, že by jsi tam bez nás vydržela?"..tím byla přihláška na obor egyptologie vyhozená do koše a já nakonec skončila na střední škole v zatuchlém sokolově, kde jsem vystudovala obor kosmetička..jenom proto, že to tak rodiče chtěli.

V podobném tempu se to vše táhne až do dnešní doby. Stále se jim něco nelíbí, stále se jim nelíbí jak nakládám se životem, stále se jim nelíbí co dělám za práci..je to pořád jedna a ta samá písnička. Naštěstí čím jsem starší tím víc si jich začínám nevšímat a pouštět to jedním uchem tam a druhým ven. Čím jsem starší tím víc se začínám zajímat tím jak budeme s přítelem bydlet, kdy se budeme brát, kolik budeme mít dětí či jak daleko se dostanu v práci, ale na rodiče už si razantně vzpomenu jen zřídka.

Na závěr bych chtěla už jen napsat, že si z toho všeho beru k srdci ponaučení a že se nebudu v žádném případě chovat ke svým dětem tak, jako se chovali oni ke mě.

To by bylo k tématu týdne asi vše a doufám, že taková témata na programu moc často nebudou :)

Bye Bye Bitches!! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 12. července 2018 v 18:50 | Reagovat

Nemáš to jednoduché. Ale jak člověk vyroste, většinou se změní i jeho vztah k rodičům. A i když rodiče radí něco, co se nám nelíbí, prostě si to uděláme po svém .-)

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 12. července 2018 v 18:52 | Reagovat

Tak to je zvlastni, rodice zpravidla honi deti, aby hrali na nejaky nastroj, I kdy se tim zivi jen male procento..

3 Janina Janina | Web | 12. července 2018 v 19:03 | Reagovat

Snad se brzy všechno v tvém životě obráti ke štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama