Téma týdne - Můžu nebo musím ?

16. července 2018 v 17:56 |  Téma týdne

Výsledek obrázku pro castiel funny gif

Otázku "můžu nebo musím" si v poslední době chtě nechtě kladu velmi často. Dalo by se tedy říci, že se jedná o velmi příhodné téma, u kterého mi rozhodně nebude dělat problém napsat během pár minut smyslu plný článek :) :DNejlepší kamarádky


Jedná se o vztah mezi mnou a manželkou bráchy mého přítele. Už první den, kdy jsem měla tu čest se s ní seznámit, mi do oka rozhodně nepadla. Nechci teď vypadat jako nějaká mrcha, která každého hned na první pohled odsoudí, ale to, co následovalo hned po seznámení mluví za vše. Nejdřív šlo všechno hladce a bez problémů (dokonce jsem si i říkala "páni..třeba to bude moje dobrá kamarádka), ale v momentě, kdy se přítel a jeho brácha odebrali do sklepa, kde se chtěl jeho brácha pochlubit jakou krásnou paintballku si koupil, se karta bleskurychle otočila.

Následující rozhovor vypadal asi takhle...

"Nic proti tobě nemám, ale já jsem byla první, kdo se do rodiny Dvořákových dostal, to já jsem byla první, kdo dal jeho rodičům první vnouče, to já jsem ta, která byla a bude vždycky tou nejoblíbenější, to já jsem ta, která se narodila první 6.5 (bohužel mám narozeniny ve stejný den jako ona..) a to já budu vždycky ta, která dostane víc dárků a která dostane více pozornosti, to mého klučíka budou mít vždy nejraději. Zkrátka já budu vždycky te nejlepší a ty jenom ta druhá, co se vnutila do rodiny, aby si získala pozornost"

Od toho momentu se můj názor na ni zcela změnil. Bohužel k mému "štěstí" podobné rozhovory trvají do dneška a to i po třech letech co jsme spolu s přítelem. Stále předemnou vytahuje jak ji mají nejradši, stále vytahuje jak její dítě je a bude nejoblíbenější a další podobné řeči, které drásají uši.

Proto se poslední dobou často ptám "musím se s ní bavit?" Jde především o rodiče přítele, kteří konflikty moc v oblibě nemají a proto mi neustále říkají, že jsme si s Markétkou jako souzení a ať jsme nejlepší kamarádky. Jenže ono to zase tak jednoduché není..

Čaroděj ze země Oz

To jsem se jednou rozhodla, že si zajdu do knihovny půjčit knížku Čaroděj ze země Oz. Nebylo to ale tak jednoduché jak jsem si předem myslela. Knihovnici se nelíbilo, že si chce pohádkovou knížku půjčit někdo jako já a proto vypadal následující rozhovor asi takhle..

"Vy už ale nejste dítě. Knížku vám dát nemůžu, protože už nejste dítě a v dnešní dovbě to nefunguje tak, že si jen tak nějaký dospělý příjde a půjčí si pohádku. Vždyť pohádky jsou určené pro malé děti a vy musíte být tím pádem dítě aby jste si ji mohla půjčit"

Ano..v téhle podobě rozhovor pokračoval další dlouhé minuty a to do té doby, kdy jsem si nechala zavolat jinou knihovnici, která mi knížku bez problémů půjčila :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 17. července 2018 v 18:49 | Reagovat

I toto!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama