Změna k lepšímu - Den první

19. srpna 2018 v 14:45 |  Deník knihomolky
Výsledek obrázku pro forrest gump running funny gif

Dneškem oficiálně zahajuji etapu zvanou "změna k lepšímu". Důvod je prostý. Byl nevyšší čas se nad sebou pořádně zamyslet..to jsem také udělala a v rámci zamyšlení jsem si stanovila jednodnoznačné změny, kterých bych chtěla dosáhnout. Jednou z hlavních a dalo by se říci i jednou z nejduležitěch věcí, kterou bych ráda změnila je postava a zdravý životní styl. Sice slýchávám poměrně často, že moje postava je tak akorát ale já sama mám na to zcela jiný názor. Neříkám že jsem ošklivá to nikoliv..spíše bych ráda se sebou začala něco dělat..Už nechci celý den jenom ležet doma..naopak chtěla bych záčít každý den běhat a k tomu se pomalu ale jistě učit na kolečkových bruslích. Vím, že to nebude žádná sranda a že se výsledky jen tak lusknutím prstu nedostaví, ale pokud vytrvám,nevzdám se a nenechám si to od nikoho vymluvit, tak se za pár měsíců výsledky zcela určitě dostaví. A právě o tom bych se s vámi chtěla podělit. Každý den vám sem hodím menší přehled o tom jak změna postupuje (možná i váhu sem přihodím :D ale jenom opravdu možná :D ) a zda jsou vidět už nějaké pokroky či nikoliv.

Den první - Začínáme

Dnešní ráno jsem zahájila svým prvním zkušebním během a musím se přiznat..nečekala jsem,že se vůbec doplazím domů :D Nejtěžší pro mě bylo rozhodně vstávání a dokopat se k tomu abych se oblékla do sportovního,zbalila saky paky a hurá běhat. Nakonec jsem to přeci jen překonala a vyrazila. Terén jak jste asi mohli očekávat nebyl ze začátku nikterak náročný (i když pro začínajícího běžce, který nemá absolutně žádnou kondičku,byla i ta rovinka náročná :DD ). Jakožto začátečníkovi mi byl od odborníka doporučen indiánsky běh - pár kroků rychlé chůze ( v mém případě 20 kroků rychlé chůze) a pár kroků běhu (v mém případě 25 kroků běhu). Za mě spokojenost, i když je jasné že bych měla postupně ubírat rychlou chůzi a přidávat běh abych se taky někam dostala.


Jako aplikaci jsem si vybrala EPP - pomáhej pohybem od skupiny ČEZ. Prostřednictvím této mobilní aplikace můžete pohybem, který vás baví (ať už se jedná o bruslení,lyžování,běh,chůzi, ale i třeba běh na běžícím pásu a mnoho dalších) pomoci některým neziskovým organizacím. Máte možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má nadace ČEZ finančně podpořit.

Kromě běžeckých údajů zaznamenává aplikace také údaje o rychlosti,čase,tempu,vzdálenosti a jako bonus zároveň generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací,škol nebo obcí.

Mobilní aplikace je zcela zdarma,k užívání není potřeba internet a pomáhat můžete buď anonymně či jako registrovaní prostřednictvím mailu či facebooku, kde pak můžete společně s ostatními sdílet vaše úspěchy.

Já osobně aplikaci užívám anonymně a pro dnešní den mám naběháno 2 km (čekala jsem mnohem méně..ale i ty 2 km byli pro mě jako maraton :DD). S aplikací jsem prozatím spokojená a doufám, že to tak bude i nadále.

Ať žijí držkopády :D

Teď bych ještě ráda řekla něco málo v rychlosti k bruslení. Velkým pokrokem bylo pro mě už jenom dopiplat se k tomu abych se na bruslích vůbec dokázala sama postavit a odpíchnout se od zdi. Samozřejmě se to ani neobešlo bez pořádných držkopádů, ale s tím člověk hold musí počítat ne? :D Prozatím bude stačít,když si na brusle zvyknu a nebudu se bát v nich stát a jezdit :)

Myslím si, že by to už pro dnešek mohlo stačit.Doufám, že můj článek bude alespoň trochu k přečtení a že se třeba i některým z vás zalíbí.

Tak zatím bye bye ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kia Kia | Web | 19. srpna 2018 v 15:39 | Reagovat

Přeji hodně štěstí! Chce to jen čas, trpělivost a vůli chtít. :)

2 Marcela Marcela | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 16:48 | Reagovat

Ta mobilní aplikace vypadá dobře. Asi ji vyzkouším. :-D
Je fajn, že chceš provést na sobě  změny. Přeji, ať se ve všem daří ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama